Статті

Дитячі машинки-каталки

Коли малюк досягає певного віку, йому стає нудно в ліжечку або манежі. Батьки замислюються про те, чим зайняти дитину, як направити його енергію в корисне русло.

Діти, вже звикли в цьому віці до пересування в колясці, з радістю сприймають як подарунок машинку-каталку - не просто іграшка, а засіб пересування, яким вони можуть управляти самі, без допомоги мами і тата.

На скільки корисний і безпечний такий подарунок і як його вибирати - інформацію про це варто дізнатися заздалегідь.

Що таке машинка-каталка і її загальні характеристики?

Каталка з функціями машини - це іграшка яка призначена для переміщення по кімнаті або двору. Вона приводиться в дію ніжками дитини, який відштовхується від підлоги, сидячи на машинці.

Конструкція складається з обов'язкових і додаткових елементів. Основою будь-якої моделі є пластиковий каркас. До нього приклеєні задня і передня осі з колесами. На корпусі є кермо і сидіння (під ними зазвичай розташовується багажник).

Майже всі машинки обладнані розбірною спинкою. Також кожна модель має обмеження по вазі, це зазначено в керівництві по експплуатаціі. Межі допустимого навантаження від 20 до 100 кг.

Чи потрібна машинка-каталка вашій дитині?

Коли дитина робить перші кроки, його опорою стає батьківська рука, коляска або меблі в кімнаті. Машинка-каталка дозволяє освоювати простір майже самостійно, привчаючи малюка до ходи. При цьому дитина не втомлюється, а мамі чи татові легко можна контролювати його переміщення.

Завдяки каталці розвиваються не тільки м'язи ніг або спини, але і вестебулярний апарат. Цьому особливо сприяють моделі суміщені з качалками або стрибунами.

Спочатку дитина часто врізається в навколишні предмети, потім її рухи стають все більш вправними  - вона вчиться керувати своїм тілом і каталкою. Удосконалюється і дрібна моторика: дитина грає з "приладами", якими оснащена машинка.

Малюк натискає на кнопки, виймає з багажника іграшки, садовить їх на машинку, слухає мелодії. Розвивається спостережливість, механічна пам'ять: дитина запам'ятовує свої дії і вчиться передбачати їх результат.

Машинка-каталка для дітей: з якого віку можна застосовувати?

Якщо малюк починає вставати на ніжки, ходить при підтримці мами чи тата, то можна придбати каталку з функцією качалки. Такі машинки розвивають вестибулярний апарат і навички ходіння.

У півтора року дитині більше підходить машинка-толокар без ручки - звичайна самокатна машинка з допустимим навантаженням 25-50 кг. У цьому віці вже не варто купувати качалку - дитина її просто переросла, а маленькі коліщатка заважають швидкому пересуванню. Після трьох років купують триколісний велосипед.

При покупці своїй дитині машинку-каталку потрібно звернути увагу на наступні ознаки пристрою.

Ідеальна самокатна модель така: невелика висота; ноги малюка торкаються полу і злегка зігнуті; кермо не сковує рух ніг. Для однорічної дитини не буде зайвою зручна спинка.

Безпека малюка забезпечується завдяки широкій постановці коліс і ширині обода. Великі колеса дозволяють швидше рухатися і їздити по двору.

Вона повинна бути з запасом, тоді машинка прослужить довше.

Під час їзди малюк напевно буде наїжджати на перешкоди, так що слід перевірити якість пластика - воно ж впливає і на допустиме навантаження.

Оцінюючи переваги і недоліки різних модифікацій каталок, слід зазначити, що вирішальним фактором при виборі повинні бути не розвиваючі ефекти, а ходові якості і безпеку.

Запобіжні заходи при використанні таких машинок-каталок:

до 3-х років діти граються з каталкою під наглядом батьків;

Не допускається катання на вулицях, проїжджій частині, при ухилі більше 10 градусів, на сходах;

Поза приміщення використовувати машинку тільки при денному освітленні;

Якщо виявлені поломки ходової частини, тріщини корпусу та інші несправності, використовувати машинку до виконання ремонту не можна.

Отже, вам тепер відомі критерії вибору дитячої каталки. Купувати перший самостійний транспортний засіб краще разом з сином або дочкою, так ви переконаєтеся в тому, що машинка на колесах підходить їм за зростом і вагою, зручна в експлуатації.